SU GEÇİRMEZ FERMUAR

Su Geçirmez Fermuar

Ece Fermuar olarak 2008 yılında üretimine başladığımız “ Su Geçirmez / Waterproof ” fermuarlar su itici özelliğe sahiptir.

Su Geçirmez Fermuar Özellikleri

Standart fermuarların iç tarafa su geçirmesine alternatif olarak geliştirilen su geçirmez /waterproof ürünümüz özellikle dış giyim ürünlerinde tercih edilmektedir. Özel malzemeler kullanılarak üretilen bu fermuarlarda kürsör, şerit ve dişli kısımlarından içeriye su girmez. Özel bileşenler kullanılması sayesinde her bir bileşen kaplanmıştır ve sıvı geçişini engeller.

Kaliteli diş yapısı olan fermuarlarda şerit bölümünde özel materyaller bulunur. İç kısma sıvı geçmemesi fermuarın kullanıldığı parçayı daha avantajlı hale getirir. Farklı seçeneklerinin olması ve teknik özellikleri sayesinde pek çok alanda su geçirmez fermuar çeşitlerine rastlamak mümkündür. İsteğe göre bu fermuarlarda özel üretimler de yapılabilir.

Su geçirmez fermuar,  su itici özelliğe sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Su geçirmez fermuarlar da kürsör, elcik ve tüm parçalar su geçirmezlik yapısına uygun olarak üretilir. Fermuarlar üretim sonrasında kimyasal ve fiziksel testlerden geçirilir. Üretim süreci şeffaf bir yapıdadır ve müşterilere ürünle ve kullanım alanına göre dikimi ile ilgili bilgilendirme yapılır.

 

Tüm fiziksel ve kimyasal testleri Ece Fermuar bünyesinde yapılmakla birlikte Su Geçirmez / Waterproof ürünümüz tarafsız test laboratuvarlarından da geçer kalite sonucu almıştır

 

Su Geçirmez Fermuar Kullanım Yerleri

Su geçirmez fermuarlar kış aylarında kullanım oranı artan mont, yağmurluk, kaban, bot, ayakkabı, çizme, yelken, branda ve çadırlara uygundur.

Kışlık ürünlerde su ile temas daha fazla olduğundan fermuarın bunu destekler nitelikte olması önemlidir. Dört mevsim kullanılan parçalarda su geçirmez / waterproof fermuar çeşitlerine yer verilir.

Su itici fermuarlar en çok kemik ve naylon fermuarlarda üretilmektedir.