Fermuar Elcikler

Fermuar Elcikler

Bir tür kopça olan fermuar elcik fermuar parçalarının birleştirilmesini sağlar. Elcikten tutularak birleştirilen fermuarlar kıyafetlerde yaygın olarak kullanılır ve dışarıdaki havanın içeri girmesini önler. Palto ve pardesü gibi parçalara takıldığında yaka kısmını kapatır ve vücut ısısının korunmasını sağlar. Kıyafetlerin daha rahat giyilmesini sağlayan bu parçalar fermuarın aşağı ve yukarı gitmesine engel olur.

Fermuarın durdurucusu olarak ifade edilen fermuar elcik fermuarların alt noktasında bulunur. Fermuar şeridinin altında yer alan bu aparat şerit üstündeki dişlerin birbirine geçmesi şeklinde kapanır. Farklı renk ve materyal alternatiflerine sahip olan aparatlar fermuar tamamen kapalıyken kolayca açmaya yardımcı olur.

Fermuar Elcik Modelleri Nelerdir?

En çok kullanılan fermuar elcik modelleri kendi içerisinde kancalı metal elcikler, maçalı metal elcikler, plastik ve deri elcikler olmak üzere türlere ayrılır. Kancalı metal elcikler 0,20 gram ağırlıktan başlayıp 12 gram ve daha üstüne ağırlığı artarak devam eden elciklerde farklı tasarımlar dikkat çeker. Metal elcikler tasarım çeşitliliği ve dayanıklılık yönlerinden daha avantajlıdır. Yarı mat, parlak ve mat gibi alternatifleri vardır.

Maçalı metal elcikler ise daha düz bir tasarıma sahip olup ağır olmasıyla bilinir. Bazı modellerin üst kısımlarında kendinden desenler vardır. Ağırlıkları ise seçilen modele göre farklılık gösterir.

Diğer bir tür olan plastik ve deri elcikler ise daha hafif bir yapıdadır. Şeffaf bir görünümde olan bu fermuar elcikleri kalp, çubuk, halka gibi şekillere sahiptir. Plastik elcikler düşük maliyetlidir ve istenilen logo, desen ve harfin elciğe uygulanması mümkündür.

İstenilen renkte imal edilebilen elcikler belli bir miktarın üzerinde sipariş verilir. Üretilecek miktar elcik türüne göre değişir. Her model için üretim koşulları farklıdır. Bu gibi detaylar ile ilgili net bilgi alabilmek için üretici firma ile iletişime geçmek ve talebi iletmek gerekir.

Fermuar Elcik İmalatı Ve Fiyatları

Uygun fiyatlar ile üretilen fermuar elcik çeşitlerinde hiçbir zaman kaliteden ödün verilmez. Fermuarın bir parçası olarak fermuar fiyatlarına dahil edilen elcik fiyatları seçilen modele göre belirlenir. Satışa hazır olan modellere alternatif olarak özel tasarım parçalar da talep edilebilir. İmalat kalitesinin yüksek olması sayesinde hayal edilen tasarıma ulaşılabilir. Yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı üretimlerde tüm ürünler kısa süre içerisinde teslim edilir. Eğer sıfırdan üretim yapılacak özel üretim söz konusu ise bu durumda teslim süresinde değişiklikler olabilir. Tüm ürün seçimlerinde müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde destek verilir.

Fermuar Elcik Çeşitleri

Kancalı Metal Elcikler

Maçalı Metal Elcikler

Plastik ve Deri Elcikler