English
Russian
 
ANASAYFA      KURUMSAL      ÜRÜNLERİMİZ      KALİTE      SİPARİŞ      FERMUAR      İK      BİZE ULAŞIN
 
 
 

Sipariş Şartları

 

-

Firmamız ile çalışan veya yeni çalışacak firmalara ait; adres, unvan, vergi dairesi ve numarası, çalıştığı banka bilgileri, posta kodu, telefonu ile ilgili bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektedir. Bilgi değişiklikleri ve eksiklikler firmamıza ulaştırılmalıdır.

 

-

İlk defa çalışılacak olan müşterilerde, tahkikat (vergi dairesi ve bankalar) sonrası cari hesap açılır ve ilk siparişte ödeme, sipariş öncesi alınır.

 

-

Siparişler Faks veya Mail yoluyla alınır. Telefonla verilen siparişler
bağlayıcı değildir.

 

-

Renk bazında, Metal ve Kemik Fermuarlarda 100 adet, Naylon Fermuarlarda 250 adet altı siparişler numune siparişi olarak değerlendirilir ve her numune siparişi, asıl siparişten bağımsız, özel olarak fiyatlandırılır.

 

-

Numune siparişlerde özel kaplama (diş+kürsör) istenmesi durumunda ekstra kaplama maliyeti fiyata yansıtılır. (Ece Fermuar Kaplama Kg fiyatı x 2)

 

-

Siparişler, tarafımıza ulaştıktan sonra, en geç 2 saat içerisinde, teslim tarihi ile birlikte fiyatlandırılarak fax veya mail ile geri dönülür.

 

-

Ürüne firma dışında yapılan katma değerler için (özel kaplama, mine, taş, özel dokuma, baskı, güç tutuşurluk, suya dayanıklı, antimanyetik, özel kalıp vb.) yapılan ödemeler fiyata yansıtılır.

 

-

Siparişlerde %3 e kadar sipariş fazlalığı gönderilir.

 

-

Bitmiş Fermuarlarda Renk Bazında; Metal ve Kemik Fermuarlarda 100 adet, Naylon Fermuarlarda 250 adetten az asıl sipariş alınmaz.

 

-

Hammadde, Yarı mamul siparişlerinde; Renk Başına, Şeritler için
1.000 metreden az, Kürsörler için, 1.000 adetten az sipariş alınmaz.

 

-

Ece Fermuar güncel USD fiyat listesi kullanılmaktadır. Fiyatlandırma, sipariş bazında yapılır ve günlük kur hesaplamasında Merkez Bankası USD satış kuru (www.tcmb.gov.tr) dikkate alınır.

 

-

Özel fiyat verme yetkisi Satış Müdüründedir ve satır bazında min.
10.000 adet ve üzeri siparişlerde özel fiyat çalışması yapılır.

 

-

Yaptırılan özel kalıplar, aparatlar vb extra maliyet unsurları faturalandırılır. Bu hizmetin bedelsiz yapılması, verilecek olan siparişin miktarına, süresine, çeşitliliğine vb gibi etkenlere bağlı olarak satış yetkilileri ile görüşülür.

 

-

Verilen fiyatlara %18 KDV dahil değildir.

 

-

Sevkiyatlar, İstanbul Avrupa Yakası nın tamamına, kendi araçlarımız ile ücretsiz olarak yapılır. Bu bölge dışındaki tüm alanlara, müşteri isteği doğrultusunda; Kargo - Ambar ile karşı ödemeli olarak gönderilir. (Müşteri Tarafından Karşılanır)

 

-

Listemizdeki fiyatların değiştirilme hakkı şirketimizde gizlidir.

 

-

Ödeme şekli olarak; Nakit ödeme ile 30 ve 60 Günlük firma çekleri kabul edilmektedir. (vadeli çalışmalardaki, max vade 90 gündür ! )

 

-

1.000 TL ve altı bakiyeli siparişlerde, nakit satış yapılır.

 

-

Tahsilatlar, makbuz karşılığında, fatura tarihinden itibaren anlaşılan ödeme şekliyle 15 gün içerisinde yapılır. Anlaşılan vade dışında yapılan uzun ödemelerde her ay için .............. vade farkı alınarak cari hesaba ilave edilir ve 30 gün içerisinde ödeme yapmayan müşterilerin siparişleri, ödeme gerçekleşene kadar işleme alınmaz.

 

-

Karşılıksız çekler 7 gün içerisinde ödenmediği taktirde yasal işlemler başlatılır.

 

-

8000 TL üzerindeki nakit ödemeler banka üzerinden yapılır.

 

-

Ödeme şekli olarak sadece nakit ve çek kabul edilir. (Senet alınmamakta ve vadesinde ödeme sistemi ile çalışılmamaktadır.)

 

-

Özel tahsilat anlaşması yapılan müşterilerde 1 ayı geçmemek şartıyla belirlenen günlerde tahsilat yapılır.

 

-

Alınan firma çekleri Ece Fermuar emrine olmalıdır, Ciro çeklerde mutlaka tam ciro yapılmalıdır.

 

-

İade ve Kalite Problemleri müşteri şikayet formu ile yapılır ve sonuçlanıncaya kadar iade alım işlemi uygulanmaz. Kalite Sistem Müdürü onayı sonrasında İade-Ödeme işlemi uygulanır.

 

-

Ürün ile ilgili müşteride yaşanan bir memnuniyetsizlik satış müdürüne aktarılmalıdır.

 

-

Ürünün fiziki durumu ile ilgili yaşanabilecek olumsuzluklar, ürün tesliminden max 1 hafta içerisinde bildirilmelidir. Bu süre aşıldığı taktirde ürün ile ilgili doğabilecek sorunlar firmamızca kabul edilmemektedir.

 

-

Bu prensipler 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren geçerlidir.

 

-

Sipariş veren müşterilerimiz bu şartları peşinen kabul etmiş addedilir.
Herhangi bir ihtilaf halinde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

 

 

 

 

 

 

 
Anasayfa        Kurumsal        Ürünlerimiz        Kalite        Sipariş        Fermuar       İK       Bize Ulaşın