English
Russian
 
ANASAYFA      KURUMSAL      ÜRÜNLERİMİZ      KALİTE      SİPARİŞ      FERMUAR      İK      BİZE ULAŞIN
 
 

 

Fermuar Seçimi

 

-

Metal oksit fermuarlar, yıkama ve kullanım sırasında açık renk kumaşları lekeleyebilir.

 

-

Bu nedenle, açık renkli giysilerde metal oksit fermuar kullanmayınız.

 

-

İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ekoteks belgeli fermuarları tercih ediniz.

 

-

Dar giysilerde kesinlikle gizli fermuar kullanmayınız.

 

-

Fermuar seçiminde doğru karar verebilmek için müşteri temsilcinizden fermuar performans testlerini, kalite belgelerini ve ekoteks sertifikalarını mutlaka isteyiniz.

 

-

Bebek ve çocuk giysilerinde özel kilitli fermuarlar ve yanması geciktirilmiş fermuarlardan kullanınız.

 

-

Fermuar tipini belirlerken, kumaş ağırlığına ve kalınlığına dikkat ediniz. Kalın kumaşlar için asla ince tip fermuarlar seçmeyiniz.

 

-

Kimyasal işlemler, fermuarlar üzerinde beklenmedik etkiler oluşturabilir. Fermuarları önceden test ediniz. Aksi takdirde, dişler kararabilir, kaplama atabilir, film bantlar kalkabilir.

 

-

Kimyasal işlem sürecini kısaltmak amacıyla,ısıyı standardın üzerine çıkarmayınız ve ph değerini standardının altına düşürmeyiniz. Fermuarın ısınan metal kısımları giyside yanık lekeleri oluşturabilir.

 

-

Kimyasal işlemlerden sonra, fermuarları üzerinde hiçbir kimyasal madde kalmayacak şekilde iyice durulayınız ve kurutunuz. Aksi halde, fermuarın metal kısımları paslanabilir.

 

-

Gizli fermuarları ürüne dikerken mutlaka dikiş makinenize özel gizli fermuar dikme aparatını takınız. Aksi halde, sorun yaşarsınız.

 

-

Bot, ayakkabı ve çanta imalatında solüsyon ve pelüşlerin, fermuarlarınız dişlerine zarar vermemesine dikkat ediniz.

 

-

Aşırı dolu bir çantanın fermuarını aşırı kuvvet uygulayarak kapatmaya çalışmayınız.

 

-

Dişler üzerine aşırı yük binerse, dişler kurdeleden çıkabilir. Böyle bir durumda fermuar sadece dişleri yan yana getirilecek şekilde ve kürsörün rahat biçimde çekebileceği durumda kapatılmalıdır.

 

-

Botluk dahil tüm naylon fermuarlarda monofil dişler hassastır. En ufak ezilme, zedelenme ve bozulma sonucunda fermuar çalışmaz hale gelebilmektedir.

 

-

Dikim öncesinde, yapıştırıcı malzemelerin, solüsyonların dişlere bulaşmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde, dişlerde bozulmalardan dolayı fermuar açılmayabilir.

 

-

Fermuarların alt kısmında kullanılabilecek astar veya kapak gibi parçaların fermuar dişleri ve kürsörden (hareketli mekanizma) uzak olmasını sağlayınız. Astar ve kapak, fermuar dişlerinin arasına sıkışabilmektedir.

 

-

Fermuar alt stobu mutlaka kesilmeden kullanılmalı, dikiş sonrasında kesilmelidir.

 

-

Fermuar şeridini enden daraltmak amacıyla kesmeyiniz. Çözgüler bozularak fermuar dağılabilmektedir.

 

-

Sıcak ortamlarda veya doğrudan aleve maruz kalan ürünlerde dişlerin aleve temas etmemesine ve benzeri yollarla zarar görmemesine dikkat ediniz.

 

-

Fermuar dikilirken, kürsörün rahat edebilecek şekilde (dişlerden en az 3-5 mm. Mesafede) uygulanmış olması gerekmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Anasayfa        Kurumsal        Ürünlerimiz        Kalite        Sipariş        Fermuar       İK       Bize Ulaşın